Niezwykłe spotkanie

biskup14Mimo niesprzyjającej listopadowej pogody, ale zgodnie ze złożonym przyrzeczeniem „zawsze wbrew wichrom, burzom uśmiech i radość niósł będzie dzieciom” 17 listopada 2014 roku uczniów Szkoły Podstawowej w Grali odwiedził Kawaler Orderu Uśmiechu - biskup Antoni Długosz. Spotkanie pełne było niesamowitych chwil. Biskup chętnie odpowiadał na pytania dzieci, śpiewał i tańczył z nimi. W niezwykle ciekawy sposób przybliżył im też sylwetkę innego Kawalera Orderu Uśmiechu – papieża Jana Pawła II.

Antoni Długosz - częstochowski biskup - jest Kawalerem Orderu Uśmiechu od 2007 roku. Związany z katolickim programem telewizyjnym Ziarno. Wydał wiele książek dla oraz płyt z piosenkami religijnymi dla dzieci.

Friday the 19th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.