Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

k muzeum 15 k muzeum2 15

"Moje ulubione miejsce w Ojczyźnie" to temat powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego, z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przez Muzeum Regionalne w Siedlcach. Z naszej szkoły do konkursu zgłosiło się 29 uczniów. Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem p.Beaty Błaszczak, p.Ewy Długosz, p.Agnieszki Dołęgi, p.Marty Franczuk i p. Hanny Próchniak.

Nagrodę  otrzymali: Kacper Chmielak ucz. kl. III

                                  Paweł Perkuć ucz. kl. II

Wyróznienia otrzymali: Kamil Mróz ucz. kl. I

                                       Patryk Wiewiórka ucz. kl. II

Nagrody (w wys. 50zł), wyróżnienia (materiały plastyczne), dyplomy dla uczestników i podziękowania dla opiekunów zostały uroczyście wręczone 12 listopada 2015r. w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.

2konf opdz

20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka odbyła się w naszej szkole Druga Dziecięca Konferencja o Prawach Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła się od gry fabularnej "Razem dla praw dziecka". Jej uczestnicy musieli zmierzyć się z Babą Jagą, która chciała pozbawić dzieci ich praw. Na szczęście śmiałkowie wykazali się dużą odpowiedzialnością, doskonałą znajomością praw dzieci i przekonali Babę Jagę, że nie ma racji. Dzięki temu konferencja mogła się odbyć i dzieci zabrały głos.

Swoje spojrzenie na problematykę praw dziecka zaprezentowali:

- dzieci z Niepublicznego Przedszkola Mały Europejczyk w Siedlcach;

- uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skórcu;

- młodzież z Gimnazjum w Skórcu;

- podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego "Iskierka Nadziei" SOS Wioski Dziecięce w Polsce

oraz uczniowie naszej szkoły.

Uważnie w głos dzieci wsłuchiwali się zaproszeni goście: Pani Beata Sobocińska z BRPD, Wójt Gminy Skórzec Pan Stanisław Kaliński, Kierownik GAS Pani Elwira Murawiec oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu: Pani Maria Woźniak, Ksiądz Stanisław Chryc i Pan Mirosław Greluk.

Obecni byli również Rodzice, którzy aktywnie włączyli się w organizację uroczystości.

Druga Dziecięca Konferencja o Prawach Dziecka odbyła się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka.

Dowiedz się więcej O konferencji w mediach 

2konf opdz1 2konf opdz3 2konf opdz4 2konf opdz2

muzeum 15 „Razem dla Niepodległej”

            11 listopada 2015 roku już po raz trzeci udział w wielopokoleniowym programie słowno-muzycznym „Razem dla Niepodległej” przygotowanym przez Państwa Antoninę i Eugeniusza Mąków w Muzeum Regionalnym w Siedlcach.

fest pradu 15

W sobotę 17 października 2015r. uczestniczyliśmy w XVII Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Prusa w Siedlcach. My również w tym przedsięwzięciu mieliśmy swój udział, ponieważ prezentowaliśmy pokaz Jak odczytywać wartości oporów z oporników?, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Perkuć, Justyna Chromińska i Arkadiusz Chromiński pod opieką pań: Beaty Błaszczak, Ewy Długosz i Agnieszki Dołęgi. Uczniowie wyjaśniali zwiedzającym, czym są i do czego służą oporniki oraz w jaki sposób odczytywać ich wartości z kodów paskowych. Dla uczestników pokazu przeprowadzali również konkurs w obliczaniu oporu danego rezystora.

Podczas Festiwalu Prądu mieliśmy także możliwość obserwowania pokazów przygotowanych przez młodzież licealną, np. Jak podłączać żarówki do obwodu szeregowego?, Co z naszą fryzurą jest w stanie uczynić elektrostatyka?. Pokazy były połączone z ciekawymi eksperymentami fizycznymi, które wywoływały u uczniów niekiedy zdziwienie, czy wręcz niedowierzanie i pełne zaskoczenie.

Udział w Festiwalu Prądu był dla nas dużym wyróżnieniem i mobilizacją do pracy nad tajnikami fizyki. Składamy serdeczne podziękowania Panu Sławomirowi Mielnickiemu za zaproszenie nas do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

W piątek 16 października 2015r., już po raz III, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przyłączyli się do bicia rekordu 
w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej.
Akcja organizowana była przez Fundację WOŚP. 
Uczestniczyliśmy w niej ponieważ nasza szkoła realizuje Program edukacyjny RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ.
Za udział w tej akcji wszyscy uczniowie otrzymali apteczki z wyposażeniem i pamiątkowe dyplomy.


rekord 15 1 rekord 15 2 podziekowanie dyplom rekord 2015
Wednesday the 10th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.