Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

Dnia 12 czerwca 2018 roku w naszej szkole, odbył się "Dzień z Pierwszą Pomocą". Naszymi gośćmi byli Druh Alek Panasiuk i Druhna Natalka Kozułko - członkowie Harcerskiego Klubu Ratowniczego.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w zajęciach warsztatowych. Tematem przewodnim była pierwsza pomoc. Uczniowie mogli zobaczyć jak prawidłowo wygląda pozycja boczna bezpieczna, dowiedzieli się jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz mogli w praktyce wykorzystać Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny (AED).

Zajęcia odbywały się w 4 grupach - począwszy od oddziału przedszkolnego, aż po klasę VII. Dzięki temu każdy uczeń mógł spróbować swoich sił podczas reanimacji wykonywanej na fantomach oraz podczas wykonywania pozycji Bocznej bezpiecznej.

Serdecznie dziękujemy Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu działającemu przy Hufcu ZHP "Podlasie" w Siedlcach.

Drużynowa 12 WPDH Kawaleria

Katarzyna Rucińska


dzien z pierwsza pomoc czerwiec 2018 1 dzien z pierwsza pomoc czerwiec 2018 2 dzien z pierwsza pomoc czerwiec 2018 3 dzien z pierwsza pomoc czerwiec 2018 4

 

Wednesday the 24th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.