Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

logo festiwal szk 2014

Nasz udział w Ogólnopolskim Festiwalu Szkoły z Klasą 2.0

Podczas Festiwalu 250 uczniów i 50 nauczycieli z najbardziej wyróżniających się szkół pokazało efekty projektów edukacyjnych, zajęć prowadzonych metodą wzajemnego nauczania, opowiedzieli o swoich pasjach, a także zaprezentowali eksponaty, przygotowane na wzór tych z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie pokazali m.in. model Układu Słonecznego, własnoręcznie zrobiony tester pamięci, proste sposoby na oczyszczanie wody czy makietę reaktora w Czarnobylu. Nauczyli też gości podstaw programowania i opowiedzieli, dlaczego ludzie boją się ciemności. 

Agata Łuczyńska, dyrektor programu Szkoła z Klasą, powiedziała: ,, Z dumą mogę powiedzieć, że Festiwal to święto nowoczesnej edukacji - zorientowanej na ucznia, zachęcającej młodych ludzi do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać nauczycieli z pasją, którzy chcą i potrafią podejmować nowe wyzwania”.

Festiwal objęty był Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Pani Anny Komorowskiej. Partnerem Festiwalu i gospodarzem wydarzenia jest Centrum Nauki Kopernik, partnerem wspierającym British Council.

Na festiwalu nie zabrakło też przedstawicieli z naszej szkoły. Naszymi reprezentantkami były Klaudia Fijałkowska i Julka Wereda – uczennice z klasy V. Ich opiekunem była Pani Agnieszka Szostek.

festiwal szkola z klasa 2014

Thursday the 13th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.