Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie.

11 listopada 2017 roku uroczyście obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.


Poczet sztandarowy i harcerze wzięli udział we mszy świetej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym w Skórcu.

O godzinie 16.00 w naszej szkole rozpoczął się koncert poezji i pieśni patriotycznych w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Grali-Dąbrowiźnie i przyjaciół Muzeum Regionalnego w Siedlcach. 
 

Na scenie wystąpili:
- rodzina Masiaków i przyjaciele,
- chór szkolny i grupa teatralna z naszej szkoły,
- podopieczni DPS w Ptaszkach i Kukawakach,
- Antonina i Eugeniusz Mąka.

Wśród zaproszonych gości byli Wicestarosta Powiatu Siedleckiego Pan Michał Okniński, Wójt Gminy Skórzec Pan Stanisław Kaliński, Przewodnicząca Rady Gminy Skórzec Pani Grażyna Pietrak, Radny Powiatu Pan Benon Kukla, Dyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach Pan Sławomir Kordaczuk, Dyrektor DPS w Ptaszkach z Filią w Kukawkach Pan Maciej Hapunowicz, Prezes Siedleckiego Towarzystwa Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera Pani Maria Leszczyńska oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu Pani Maria Woźniak i ks. Stanisław Chryc.

W uroczystości licznie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, ich rodzice i dziadkowie.

Spotkanie było wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Saturday the 19th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.