pszczel 15 Dnia 22 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach dotyczących życia pszczół. Na początku zajęć pan Tadeusz Bordziłowski- pszczelarz z wieloletnim doświadczeniem. opowiedział dzieciom o krótkim i bardzo pracowitym życiu pszczół oraz ich ciekawych zwyczajach. Opisał także dość dokładnie ich precyzyjnie zbudowane mieszkanie czyli ul. Prezentował ramki z plastrami miodu, sprzęt, który wykorzystuje się przy hodowli pszczół. Na spotkaniu pan pszczelarz omówił zasady bezpiecznego zachowania w sytuacji zetknięcia się z pszczołami. Dzieci przymierzały również specjalny strój pszczelarza. W czasie prelekcji uczniowie dowiedzieli się o życiu pszczół, w jaki sposób wytwarzany jest miód i inne produkty pszczelarskie, jakie są rodzaje i właściwości lecznicze miodu.

Saturday the 20th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.