Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

Z życia szkoły

NSN 16 1

Serdecznie zapraszamy

na koncert poezji i pieśni patriotycznej

w wykonaniu Grupy Śpiewaczej Białki,

uczniów Szkoły Podstawowej

im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

w Grali-Dąbrowiźnie

i przyjaciół Muzeum Regionalnego w Siedlcach.

Uroczystość odbędzie się

11 listopada 2016 roku o godz. 16.00

w Szkole Podstawowej w Grali-Dąbrowiźnie.

NSN 16 2

 

Program obchodów zorganizowanych przez Muzeum Regionalne w Siedlcach

pr 16

26 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole pokaz grupy rekonstrukcji historycznej Rewita „I Ty możesz zostać rycerzem!”. Program występu obejmował wprowadzenie do historii wieków V-XVI, prezentację ekwipunku i uzbrojenia rycerza lekkozbrojnego i ciężkozbrojnego, krótki opis średniowiecznego prawa i podziałów społecznych. Uczniowie mieli okazję zobaczyć kolekcję broni, narzędzi tortur i wziąć udział w przygotowanych dla nich konkurencjach.

OBCHODY OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA  2015 

Wyróżnienie Rzecznika Praw Dziecka dla gry fabularnej "Razem dla praw dziecka" zorganizowanej przez koło dziennikarsko-teatralne z naszej szkoły.

Do Biura Rzecznika Praw Dziecka wpłynęło kilkaset sprawozdań z obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. Wyróżnionych zostało kilkadziesiąt najciekawszych inicjatyw, w tym nasza gra fabularna "Razem dla praw dziecka". Członkom koła dziennikarsko-teatralnego i wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie gry, także rodzicom, serdecznie gratulujemy.

Więcej na stronie biura RPD kliknij tutaj

Grala, 20.11.2015 r.

27 listopada uczniowie klasy I naszej szkoły, w obecności Pani Dyrektor, rodziców, nauczycieli i uczniów,
złożyli uroczyste ślubowanie.

pas 15 pas2 15

            Uroczystość rozpoczęła się występem artystycznym. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie, którego dokonała Pani Dyrektor. Następnie złożyła pierwszakom gratulacje oraz życzyła im wielu sukcesów i wytrwałości w dalszym zdobywaniu wiedzy.

            Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki.

            Po zakończeniu części oficjalnej dzieci udały się na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.

Sunday the 26th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.