„Czy to magia?? Nie, to czysta nauka”- żywa lekcja przyrody

Dnia 12 listopada w naszej szkole gościliśmy grupę „Zaelektryzowani” specjalizującą się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez przedstawianie interaktywnych spektakli, których celem jest – poza oczywistym elementem rozrywkowym – przemycić treści lekcyjne. Dwóch animatorów wcieliło się w rolę uczonego, mędrca oraz jego pupilka jaskiniowca.  Przedstawili oni spektakl pt. „Czy to magia?? Nie, to czysta nauka”. W ramach spektaklu dzieci obserwowały proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi i dowiedziały się, na czym polega gwałtowny samozapłon siedmiotlenku manganu, rozkład termiczny glukonianu wapnia, jak domowym sposobem można wytworzyć hel czy wodór oraz jakie zastosowanie mają te pierwiastki. Dzieci obejrzały doświadczenia związane z CO2, poznały też podstawy anatomii budowy ludzkiego ciała i dowiedziały się, jakie są podstawowe funkcje życiowe organizmu.

zael 15 zael2 15

Friday the 26th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.