Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

Z życia klas

bal 0 17 bal 0 17 1

W naszej szkole w dniu 09.02.2017r. ( w oddziale przedszkolnym) odbył się bal karnawałowy w godz. od 10.00 do godz. 12.00. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci klasy  0 . Tego dnia sala zamieniła się w salę balową. Wcześniej uczniowie na zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wyśmienicie! W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Niestety radosna zabawa musiała się w końcu skończyć.

Anieszka Szostek

wychowawczyni klasy 0

Jesteśmy  uczniami klasy I”

           

pasowanie14Dnia 28.10.2014r. w sali gimnastycznej czternastu  pierwszoklasistów wkroczyło w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali Dąbrowiźnie.
Uczniowie odwiedzili krainę „Literkowo”, w której popisali się znajomością wiedzy o kraju, swojej miejscowości, bezpieczeństwie i ruchu drogowym. Występy dzieci uświetniły wiersze i piosenki. W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Bożena Długosz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła Pani Dyrektor, dotykając ołówkiem- jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

         Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie i zorganizowali „słodkie przyjęcie”. Witamy serdecznie naszych pierwszoklasistów w gronie uczniów Szkoły Podstawowej i życzymy im jak najlepszych ocen oraz samych dobrych chwil i doświadczeń, które będą mogli miło wspominać przez całe życie.

Oto lista uczniów klasy 1:

1. Cabaj Anna

2. Chmielak Oliwia

3. Marciniak Laura

4. Niedziałek Oliwia

5. Paczek Julia

6. Parzyszek Mateusz

7. Perkuć Paweł

8. Pióro Zofia

9. Przystupa Adam

10. Rybak Aleksandra

11. Serowiec Sebastian

12. Strzelec Iza

13. Tkaczyk Paweł

14. Wiewiórka Patryk

dietetyk 2014"ZDROWIE NA WIDELCU"

Zdrowie na widelcu to temat kolejnego z cyklu spotkań na temat zdrowego odżywiania z dietetykiem – absolwentką naszej szkoły panią Wiolettą Cabaj.

10 października 2014 roku uczniowie klas 4-6 poznali piramidę żywieniową, zasady zdrowego stylu życia oraz listę produktów, które powinni wyłączyć ze swych diet, by zachować zdrowie, młodość i energię na długie lata. 

W dniu 30 września 2014r. uczniowie z klasy 0 z p. A. Szostek i z klasy III z p. H. Próchniak spotkali się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z Grali Dąbrowizny. Spotkanie to odbyło się dzięki uprzejmości p. Łukasza Skoczylasa, tatusia Mai z klasy 0. Uczniowie mieli niecodzienną okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie oraz przymierzyć niepalny stój strażaka. Ponadto dzieci miały możliwość wejść do wozu strażackiego, zobaczyć jak wygląda on w środku oraz usiąść za kierownicą i zatrąbić.  Dzieci chętnie słuchały o trudnej i odpowiedzialnej pracy strażaka oraz zadawały pytania. Pan strażak poinformował dzieci, również o tym, jak należy zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkami pożaru. Pytał także o numery pod jakie należy dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy. Dzieci wykazały się znajomością numerów alarmowych. Największe wrażenie na dzieciach, zrobił sygnał syreny wozu strażackiego oraz tej zamieszczonej na budynku remizy, której głos wzywa stażaków do pożaru.

Spotkanie na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów. Większość z nich (jak deklarowali) chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czy tak będzie?... czas pokaże. 

PUCHATEK„Klub Bezpiecznego Puchatka” 

Uczniowie klasy I biorą udział w VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Klub Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji jest edukacja Pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa. Tematy poruszane w czasie programu to:  bezpieczeństwo w domu,
w szkole, na drodze i w czasie zabawy.

W listopadzie (24 - 28.11.2014r.) odbędzie się Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, podczas którego Pierwszoklasiści będą mogli sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Więcej na: strona programu

Sunday the 26th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.