planet 15

„Zawsze mnie zastanawiało, co sprawia, że wszechświat istnieje.

Czas i przestrzeń na zawsze mogą pozostać tajemnicą,
ale to nie powstrzyma moich poszukiwań. (...)

teraz kiedy mam szansę,
jestem chętny do dzielenia się z Wami poszukiwaniami.
Bądźcie dociekliwi, wiem, że ja zawsze będę.”

Stephen Hawking

Dnia 16 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w wycieczce dydaktycznej do Planetarium w Siedlcach. Głównym celem wizyty było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań naukami matematyczno-przyrodniczymi, poprzez udział w warsztatach edukacyjnych. W zajęciach mogliśmy uczestniczyć dzięki Panu Sławomirowi Miernickiemu z Siedleckiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, który od wielu lat współpracuje z uczniami z naszej szkoły.

Podczas seansu pt. „Earths wilde ride” przenieśliśmy się w przyszłość i z punktu widzenia mieszkańców Księżyca obserwowaliśmy zaćmienie Słońca i poznaliśmy historię naszej planety- Ziemi.

Sunday the 5th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.