Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

jds logo2016/2017

W ciągu ostatnich lat nasza szkoła uczestniczy w różnych akcjach i projektach promujących zdrowy tryb życia wśród dzieci i dorosłych. Wszyscy uczniowie z naszej szkoły uczestniczą w sposób czynny w tych przedsięwzięciach. Rezultatem tych działań są dwie nagrody przyznane w ostatnim czasie. Pierwszą nagrodą dla wszystkich uczniów z klas 0-VI z naszej szkoły, było zdobycie certyfikatu dla szkoły ,,Jem drugie śniadanie”. Kolejnym wyróżnieniem było zdobycie  I nagrody w ogólnopolskim konkursie na najlepszy ,, Program współdziałający z programem owoce i warzywa w szkole”. W czasie kilku miesięcy najmłodsi uczniowie z wychowawcą klasy 0 uczestniczyli w /w działaniach. Konkurs organizowany był przez warszawską Agencję Rynku Rolnego. Rezultaty naszych działań  zobaczcie sami. 

 {gallery}drugie_sniadanie{/gallery}

Uczniowie naszej szkoły brali udział JEM DRUGIE ŚNIADANIE to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

Celem kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym.

Misją programu jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominamy o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię wspieramy program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem naszej akcji.

certyfikat jds 17

 

Wednesday the 24th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.