Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

Jesteśmy Członkami Klubu Szkół UNICEF

 logo klubu szkol 1    certyfikat unicef15

 2015/2016

MALI uczniowie idą do szkoły”- projekt edukacyjny UNICEF 

 

MALI uczniowie idą do szkoły” to projekt edukacyjno-pomocowy, z którego uczniowie dowiedzą się jak wygląda kwestia dostępu do edukacji na świecie.

 

CELE PROJEKTU:

- zapoznanie dzieci z tematem dostępu do edukacji na świecie, w tym szczególnie sytuacji dzieci w Mali,

- kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego,

- zebranie środków finansowych na edukację dzieci w Mali.

W ramach akcji uczniowie naszej szkoły będą mogli pomóc dzieciom z Mali zbierając fundusze, które umożliwią im naukę. Stworzą swoje własne książki. Te książki będą miały dodatkową funkcję – przyniosą korzyść innym dzieciom. Każdy uczeń może stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Wszystkie stworzone przez uczniów książki zostaną zaprezentowane podczas specjalnie zorganizowanej w placówce imprezy – „Dnia Książki dla Afryki”, a zaproszeni do szkoły goście będą mogli wybrać sobie książkę w zamian za przekazanie darowizny na posłanie dzieci w Mali do szkoły. 

 

2014/2015 

Udział w konkursie  na najbardziej oryginalną laleczkę   „WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”

 Nasza szkoła przystąpiła do konkursu na zaprojektowanie najbardziej oryginalnej laleczki, która była integralną częścią kampanii „WszystkieKolory Świata”, opracowanej
i przygotowanej przez Polski Komitet Narodowy UNICEF, zwany w dalszej części UNICEF.  

Celem konkursu było wybranie najciekawszego i najbardziej oryginalnego projektu charytatywnej laleczki przygotowanej przez dzieci w ramach projektu „WszystkieKolory Świata”. Konkurs na najbardziej oryginalną laleczkę był prowadzony na oficjalnym fan page’u projektu „Wszystkie Kolory Świata” na portalu społecznościowym Facebook (www.facebook.com/UNICEFwszystkiekoloryswiata) Fan page był aktywny od dnia rozpoczęcia konkursu. W czasie trwanie konkursu użytkownicy Facebooka, oddawali głos na wybraną przez siebie laleczkę. Głosowanie trwało od 10.03.2015r.do16.03.2015r. Zdobyliśmy 84 głosy. 

            Oto  zdjęcie laleczki, która reprezentowała  naszą szkołę. lalka unicef

 

 

Zakończenie kampanii edukacyjnej UNICEF

         Nasza szkoła przystąpiła do Światowego Projektu "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA".
W ramach kampanii: przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przedstawili prezentację (dostarczoną przez UNICEF) propagującą akcję, jej założenia i cele.

- Obecni na prezentacji uczniowie opowiadali o niej podczas godzin wychowawczych zachęcając swoich kolegów i koleżanki do wzięcia udziału w kampanii,
- Chętni uczniowie w grudniu i styczniu szyli własnoręcznie z pomocą rodziców oraz nauczycielek: szmaciane lalki w ramach kampanii UNICEF.
Lalki są symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Uczniowie ręcznie wykonali
w sumie 36 lalek.
-
12.02.2015 r. odbył się „Dzień Wszystkich Kolorów  Świata", podczas którego dzieci prezentowały wykonane przez siebie lalki, a zaproszeni goście: rodzice, dziadkowie, nauczyciele,  przyjaciele szkoływybierali laleczkę, którą zaopiekują się przekazując w zamian darowiznę w wysokości minimum 10 zł, na pomoc dzieciom w Sudanie Południowym. Zebraliśmy 300 zł. Dzięki niej będzie można zaszczepić kilkadziesiąt maluchów przeciw najgroźniejszym chorobom wieku dziecięcego: odrze, polio, gruźlicy.
- W ramach akcji uczennice i uczniowie:
nauczyli się, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, poznali kulturę i obyczaje swoich rówieśników w innych krajach.  unicef7 unicef8

 

Klub Szkół UNICEF to inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Zawsze jednak przyświeca ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej.

Praca w Klubie jest ciekawym i ważnym doświadczeniem dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie naszej szkoły działają promując idee pomocy humanitarnej oraz praw dziecka.

 unicef1

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu edukacyjnego  „Wszystkie kolory świata”, opracowanego i przygotowanego przez Polski Komitet Narodowy UNICEF.

            Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

Celem Projektu Edukacyjnego UNICEF „Wszystkie kolory świata” jest:

- kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,

- pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,

- zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej unicef

Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Zawsze jednak tym działaniom przyświeca ten sam cel – budzenie świadomości uczniów i kształtowanie postawy propomocowej. W celu przybliżenia uczniom działalności organizacji UNICEF Samorząd Uczniowski zorganizował  specjalny „Kącik UNICEF”, gdzie systematycznie zamieszczane są informacje udostępniane każdego miesiąca przez UNICEF.

  unicef1a unicef2a   

  unicef3a

S

 

Tuesday the 18th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.