Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

sniadanie daje moc

 

certyfikat sniadanie 17

2016/2017

 

8 listopada 2016r odbył się finał misji śniadaniowych "Śniadanie daje moc". Dzieci z klas 0 – III z wychowawczyniami przygotowały zdrowe śniadanie dla zaproszonych gości i wszystkich uczniów z naszej szkoły.

 

 

2015/2016

Program Śniadanie Daje Moc to przedsięwzięcie o charakterze edukacyjnym, skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży, którego celem jest propagowanie codziennego spożywania zdrowych i wartościowych posiłków, a w szczególności śniadań przeprowadzane w ramach współpracy koalicji Partnerstwo dla Zdrowia. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego powstał program edukacyjny: Śniadanie Daje Moc, w którym Nauczyciele i Rodzicie uczniów klas 0-3 szkół podstawowych, tworzą w klasach Kluby Śniadanie Daje Moc oraz będą obchodzić 6 listopada 2015r.- Dzień Śniadanie Daje Moc. 

W Klubach Śniadanie Daje Moc, w czasie zajęć edukacyjnych, wychowawcy będą przekazywać najmłodszym cenne informacje, w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia.

Cele programu:
- zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka,
- przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

sn d moc 16m

Nasze zajęcia...

sniadanie sniadanie2 sniadanie3

SPECJALNE WYDANIE DO SZKOLNEJ GAZETKI - opracowane przez uczniów klasy 2 - zobacz malyorder

Wednesday the 24th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.