UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W PROGRAMIE:
MĄDRZYCYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.
PRZED FERIAMI, W TRAKCIE FERII I PO FERIACH UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ UCZYĆ SIĘ, REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WARSZTATOWE I PROJEKTY.
ZAJĘCIA W TRAKCIE FERII W NASZEJ PLACÓWCE ODBYWAC SIĘ BĘDĄ
W DRUGIM TYGODNIU FERII 4 - 8 LUTEGO 2019 r.
link do strony PROGRAMU MĄDRZY CYFROWI
PROJEKT MĄDRZY CYFROWI
Szkoła Podstawowa im. KOU w Grali – Dąbrowiźnie
rok szkolny 2018/2019
Zajęcia w ramach projektu "Mądrzy cyfrowi" w czasie ferii:
Projekt MĄDRZY CYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.
W ramach projektu w czasie ferii zimowych 2019 nauczyciele z naszej placówki zorganizują zajęcia dla młodzieży z klas 1 - 8, a następnie przez 6 tygodni uczniowie będą samodzielnie realizować wybrane przez siebie projekty społeczne.
Podczas zajęć warsztatowych młodzież zostanie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Uczniowie w kreatywny sposób będą poznawać wartości, dyskutować o nich, a także uczyć się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć ich uczestnicy będą rozwijać umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.
Uczniowie i uczennice mogą w kreatywny, ale przede wszystkim wartościowy sposób spędzić czas w okresie wolnym od zajęć szkolnych.
Nauczyciele zostaną specjalnie przeszkoleni w zakresie nauczania wartości, jak i kształcenia kompetencji cyfrowych.
W naszej placówce udział w projekcie będzie brało udział 6 nauczycieli.
Dzięki programowi również rodzice przekonują się, że za pomocą tabletu, smartfona czy komputera, ich dzieci naprawdę mogą zrobić dużo dobrego.
„W dobie informatyzacji i sztucznej inteligencji ważne jest przekonanie młodych ludzi do tego, że zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym warto i należy być człowiekiem uczciwym, odpowiedzialnym, odważnym, a przede wszystkim mądrym” – mówi o projekcie Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”.
Nauczyciele prowadzacy: Iwona Michałowska, Małgorzata Kazimierczak, Hanna Próchniak, Agnieszka Szostek, Katarzyna Niedziółka, Katarzyna Rucińska.