Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

mdrzy cyfrowi logo                                       

 

UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY BIORĄ UDZIAŁ W PROGRAMIE:

MĄDRZYCYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.

PRZED FERIAMI, W TRAKCIE FERII I PO FERIACH UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE BĘDĄ UCZYĆ SIĘ, REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WARSZTATOWE I PROJEKTY.

ZAJĘCIA W TRAKCIE FERII W NASZEJ PLACÓWCE ODBYWAC SIĘ BĘDĄ
W DRUGIM TYGODNIU FERII  4 - 8 LUTEGO 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROGRAMIE

link do strony PROGRAMU MĄDRZY CYFROWI

 

 PROJEKT MĄDRZY CYFROWI
    Szkoła Podstawowa im. KOU w Grali – Dąbrowiźnie

 rok szkolny 2018/2019

Zajęcia w ramach projektu "Mądrzy cyfrowi" w czasie ferii:

mc 19 1mc 19 2mc 19 11mc 19 3mc 19 6mc 19 7mc 19 8mc 19 10mc 19 12mc 19 14mc 19 15mc 19 16

Projekt MĄDRZY CYFROWI to pierwszy ogólnopolski program, którego głównym celem jest edukacja uczniów w zakresie wartości połączona z podnoszeniem ich kompetencji cyfrowych i rozwijaniem postaw odpowiedzialności społecznej.

W ramach projektu w czasie ferii zimowych 2019 nauczyciele z naszej placówki zorganizują zajęcia dla młodzieży z klas 1 - 8, a następnie przez 6 tygodni uczniowie będą samodzielnie realizować wybrane przez siebie projekty społeczne.

Podczas zajęć warsztatowych młodzież zostanie wprowadzona w świat wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, mądrość oraz odwaga cywilna. Uczniowie w kreatywny sposób będą poznawać wartości, dyskutować o nich, a także uczyć się podczas ćwiczeń praktycznych ich rozpoznawania i nazywania, tak by w codziennym życiu umiejętnie je okazywać i nimi się kierować. Jednocześnie podczas zajęć ich uczestnicy będą rozwijać umiejętności cyfrowe, ucząc się tworzenia oraz obrabiania grafik i zdjęć, podstaw montażu trójwymiarowego wideo, narzędzi do pracy w chmurze, czy zasad bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu.

Uczniowie i uczennice mogą w kreatywny, ale przede wszystkim wartościowy sposób spędzić czas w okresie wolnym od zajęć szkolnych.

Nauczyciele zostaną specjalnie przeszkoleni w zakresie nauczania wartości, jak i kształcenia kompetencji cyfrowych.

W naszej placówce udział w projekcie będzie brało udział 6 nauczycieli.

Dzięki programowi również rodzice przekonują się, że za pomocą tabletu, smartfona czy komputera, ich dzieci naprawdę mogą zrobić dużo dobrego.

„W dobie informatyzacji i sztucznej inteligencji ważne jest przekonanie młodych ludzi do tego, że zarówno w życiu realnym, jak i wirtualnym warto i należy być człowiekiem uczciwym, odpowiedzialnym, odważnym, a przede wszystkim mądrym” – mówi o projekcie Irena Koźmińska, prezes Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”.

Nauczyciele prowadzacy: Iwona Michałowska, Małgorzata Kazimierczak, Hanna Próchniak, Agnieszka Szostek, Katarzyna Niedziółka, Katarzyna Rucińska.

Friday the 19th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.