Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu

logoorderPodejmij wyzwanie….

poczytaj dzieciom. 

Na chętnych czekamy w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Grali. 

Termin do uzgodnienia. 

Kontakt: tel. 692931801 

         „Kluczem do sukcesu jednostek i społeczeństw jest wiedza. Kluczem do wiedzy i sprawności umysłu jest czytanie. Nawyk czytania i zapał do książek trzeba kształtować od najmłodszych lat, czytając dzieciom na głos. 

         Badania dowodzą, że czytelnicy - osoby, które dużo, chętnie i sprawnie czytają, - lepiej radzą sobie z nauką, z pracą zawodową i z wyzwaniami życia”. 

         Mając na uwadze ogromną rolę czytania w rozwoju człowieka Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Grali zainicjował akcję propagującą ideę głośnego czytania uczniom naszej szkoły przez chętnych dorosłych. 

         Podejmij wyzwanie… poczytaj dzieciom swoją ulubioną książkę lub jej fragment. Pokaż, że czytanie jest ważne i może dostarczyć wszystkim niezapomnianych wrażeń. 

Podejmij wyzwanie… to akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Grali. 

Akcja polega na zapraszaniu na spotkania czytelnicze dorosłych, którzy chętnie poczytają swoje ulubione książki lub ich fragmenty dzieciom. 

Spotkania odbywają się po uzgodnieniu terminu z koordynatorem akcji (tel. kontaktowy 692931801).

Dorosły czyta fragment wybranej przez siebie książki grupie dzieci.

Czas spotkania ok. 15-30 minut 

Kto może czytać?

KAŻDY

 

Zapraszamy malyorder

ZOBACZ KTO CZYTAŁ NASZYM DZIECIOM...

 

podwyz JD

            We wtorek, 10 listopada uczniowie oddziału przedszkolnego oraz I etapu edukacyjnego uczestniczyli w spotkaniu czytelniczym „Podejmij wyzwanie, poczytaj dzieciom...”. Gościem czytającym dzieciom był Pan Jerzy Długosz - Oficer Prasowy Siedlcach.Do czytania wybrał  pozycję bajek wpajającą podstawowe wartości moralne, zasady dobrego wychowania i bezpieczeństwa. Nieodłącznym elementem spotkania była także pogadanka na temat przeczytanego tekstu, co dawało możliwość aktywnego udziału dzieci.

 

Podejmij wyzwanie 1 2016

Spotkanie czytelnicze z Panem Alem Freemanem 

Krótkie i zabawne książeczki o życiu zwierząt przeczytał w piątek uczniom klas 0- III Pan Al Freeman z organizacji Global Volunteers. W ten sposób nasz gość włączył się do akcji „Podejmij wyzwanie, poczytaj dzieciom”. O zwierzętach czyta się przyjemnie, bo bywają zabawne i urocze. Książki były ciekawe, wzruszające, zawierały świetne morały. Spotkanie było okazją, aby wzbogacić zasób słownictwa najmłodszych z języka angielskiego.

 

zgorz 16

 

Kolejne spotkanie z cyklu "Podejmij wyzwanie, poczytaj dzieciom" za nami. 11 października gościliśmy w naszej szkole Pana Wojciecha Zgorzałka Dyrektora Gimnazjum w Skórcu. Uczniowie klas 4-6 wysłuchali opowiadania o sile marzeń, wytrwałości i poświęceniu sportowców. Rozmawiali też o swoich sportowych zainteresowaniach. Pan Dyrektor Wojciech Zgorzałek zaprosił uczniów do udziału w II Skórzeckim Biegu Niepodległości, który odbędzie się 6 listopada w Skórcu.

 

Friday the 19th. Copyright Szkoła Podstawowa w Grali Dąbrowiźnie.